Hemoroidy to przypadłość, którą ma wielu ludzi. Problem ten dotyczy odbytu, czyli intymnej części naszego ciała, więc często po prostu wstydzimy się iść do lekarza. Nie odkładajmy wizyty u proktologa, gdyż owrzodzenia będą coraz bardziej bolesne, a usuwanie hemoroidów wcale nie jest skomplikowane. Zanim odwiedzimy specjalistę, kupmy Procto-Hemolan, który uśmierzy ból.

Czym są hemoroidy? Czy Procto-Hemolan pomoże?

Guzki krwawnicze, potocznie zwane hemoroidami, wyglądają jak poduszki wypełnione krwią i pełnią niezwykle ważną funkcję, gdyż uszczelniają kanał odbytu, a wraz z mięśniami zwieraczami pozwalają panować nad oddawaniem stolca i gazów. Swoje główne zadanie spełniają, gdy pojawia się impuls nerwowy odczuwany jako parcie. W tym momencie guzki opróżniają się z krwi i umożliwiają wypróżnianie. Hemoroidy mamy wszyscy, a kiedy działają dobrze, wszystko jest w porządku. Problem i konieczność stosowania preparatu Procto-Hemolan zaczyna się wtedy, gdy hemoroidy są rozciągnięte, wypełniają się krwią ponad miarę i nie opróżniają się z niej do końca. Dochodzi wtedy do stanu zapalnego, który obejmuje guzki i tkanki odbytu. Mówimy wtedy o rozwoju choroby hemoroidalnej, czyli o żylakach odbytu. Dzieje się tak wtedy, gdy prowadzimy siedzący tryb życia.

Winna może być także dieta, w której brakuje błonnika, co może prowadzić do przewlekłych zaparć. Dochodzi wtedy do rozciągnięcia błony śluzowej okolic odbytu. Żylakom odbytu sprzyja także ciąża i związane z nią zmiany hormonalne. Choroba częściej dotyka osoby otyłe, z przewlekłą niewydolnością krążenia, a także po operacjach okolicy odbytu i krocza.

procto hemolan krem
Zobacz Procto-hemolan

Jak się leczy hemoroidy? Czy warto stosować Procto-Hemolan?

Jeśli hemoroidy się pojawią, idźmy do lekarza, który oceni stopień zaawansowania choroby. We wczesnym stadium zapewne zaleci tabletki o działaniu przeciwzapalnym, które zmniejszają świąd, a także maści (np. Procto-Hemolan) i czopki o podobnym działaniu. Kiedy leczenie zachowawcze nie przynosi poprawy lub choroba jest zaawansowana, konieczne jest usuwanie hemoroidów. Lekarz wybierze jedną z nowoczesnych metod lub zleci wykonanie operacji.

Czym jest i jak działa Procto-Hemolan?

Procto-Hemolan to lek stosowany przy żylakach odbytu, czyli hemoroidach. W jego składzie znajduje się tribenozyd, który ma działanie chroniące ścianki odbytu przed uszkodzeniem, zmniejsza obrzęki a także stany zapalne. Jednym ze składników jest lidokaina, która znieczula i koi. Procto-Hemolan to nie tylko lek, który pomaga w walce z hemoroidami, ale również chroni odbyt przed ponownym ich powstawaniem. Specyfik pomaga zmniejszyć ból, swędzenie, napięcie skóry wokół odbytu oraz uporczywie pieczenie. Lek stosuje się zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie na ścianki odbytu. Istnieje wiele metod leczenia i usuwania hemoroidów, a doświadczony lekarzy wybierz najlepszą. Zamiast udawać, że problem nie istnieje, odwiedźmy specjalistę, który nam pomoże. Jeśli choroba jest we wczesnym stadium, regularnie używajmy kremu Procto-Hemolan.

Dodaj komentarz

*