Bóle brzucha zdarzają się każdemu. Ich podłoże może być bardzo różne – od zwykłego przejedzenia po poważne schorzenia. Jeżeli dolegliwości żołądkowe zdarzają się sporadycznie, można spróbować poradzić sobie z nimi samodzielnie. Jednym z problemów może być zgaga, która pojawia się wtedy, kiedy kwaśna treść pokarmowa z żołądka cofa się do przełyku. Objawami są: palący ból za mostkiem i gorzkie uczucie w ustach. Dolegliwość jest bardzo nieprzyjemna, a pomaga Helicid.

Dlaczego żołądek boli? Kiedy pomoże Helicid?

Przyczyn bólu brzucha może być wiele. Czasami brzuch nas boli, bo za dużo zjedliśmy, ale ból może być też sygnałem, że w organizmie dzieje się coś

Helicid control 10mg 14 kapsulek
Helicid control aptekagemini.pl

złego. Zawsze musimy reagować, gdyż bóle brzucha mogą być tak nieznośne, że uniemożliwiają skupienie się na czymkolwiek. Jednym z problemów żołądkowych jest zgaga, która fachowo nazywana jest nadkwaśnością żołądka. W takiej sytuacji trzeba zażyć lek, np. Helicid, ale jeśli nie mamy go w domu, spróbujmy poradzić sobie w inny sposób.

Mleko zmywa kwas z przełyku z powrotem do żołądka i chwilowo łagodzi i neutralizuje jego działanie, ale stymuluje żołądek do zwiększenia produkcji kwasu, co oznacza, że wkrótce ból powróci. Mięta neutralizuje kwaśne środowisko w przełyku, ale zwiększa wydzielanie śliny, więc kwasy szybko zaczną ponownie drażnić żołądek. Doraźnie możemy sięgnąć po Helicid, ale jeśli chcemy, by zgaga nie powróciła, musimy zmienić nawyki żywieniowe. Unikajmy czekolady, która rozluźnia dolny punkt przełyku na granicy z żołądkiem. Zrezygnujmy także z cytrusowych i pomidorowych soków, które zwiększają kwaśność treści żołądkowej. Nie pijmy także gazowanych napojów, które dodatkowo rozdymają żołądek i unikajmy mocno przetworzonego i ostrego jedzenia. Dietę warto wzbogacić w świeże owoce, ciecierzycę, olej lniany, brukselkę, oliwę z oliwek, soję i banany.

A co ze wzdęciami i nudnościami? Czy warto wziąć Helicid?

Wzdęcia są wywoływane przez nadmiar gazów zebranych w przewodzie pokarmowym. Ich obecność wynika ze zbyt długiego czasu trawienia oraz fermentacji treści pokarmowej w żołądku. Ze wzdęciami mogą poradzić sobie ziołowe herbaty, np. te z kopru włoskiego lub mięty pieprzowej. Bardzo nieprzyjemne są także nudności, gdy mamy uczucie potrzeby zwrócenia treści żołądkowej. Nudności mogą mieć bardzo dużo przyczyn od ciężkich chorób neurologicznych po niedrożność jelit. Bardzo często pojawiają się też przy zatruciu pokarmowym, wrzodach lub niedrożności jelit. Na nudności też warto wziąć Helacid.

Helicid naprawdę działa

Helicid zawiera substancję czynną o nazwie omeprazol. Należy on do grupy leków określanej mianem inhibitorów pompy protonowej. Leki tego typu zmniejszają ilość kwasu solnego wydzielanego w żołądku. Helicid stosuje się w leczeniu choroby wrzodowej dwunastnicy, choroby wrzodowej żołądka, owrzodzeń żołądka i dwunastnicy, spowodowanych stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a także refluksowego zapalenia przełyku, objawowej choroby refluksowej przełyku i zespołu Zollingera-Ellisona. Istotne jest też, by Helicid przyjmować na czczo, około pół godziny przed jedzeniem.

Problemy z żołądkiem są bardzo nieprzyjemne i bolesne. Jeśli cierpimy długo, odwiedźmy lekarza, a gdy ból jest sporadyczny, zażyjmy Helacid, który warto mieć w domowej apteczce.

 

Dodaj komentarz

*